English
İstanbul'un yeni proje mekanı PRIZMASPACE, çağdaş sanatçı ve PRIZMA'nın kurucuları Lara Kamhi ve Eli Kasavi'nin son dönem üretimlerinin yer aldığı "Moving Images I" isimli sergiyle 18 Eylül'de kapılarını açıyor.
Yıllık Program
Galeri firkine alternatif bir yapılanma düşüncesi ve atölyelerini sanatçı ve yönetmen arkadaşlarıyla paylaşma deneyimlerinin devamı olarak hayata geçen PRIZMASPACE'in yıllık programında film gösterimleri, yönetmen sergileri, residency programları, yerli ve yabanacı sanatçıları biraraya getiren grup sergileri yer alıyor.
Açılış
Mekan ile ilişki içerisinde ve izleyiciyi kapsayan üretimlerle sinematik alternatif bir proje mekanı olmayı hedefleyen PRIZMASPACE, 18 Eylül’de kurucuları Lara Kamhi ve Eli Kasavi’nin ilk ortak sergileri “Moving Images #1” ile açılıyor. “Moving Images #1” sergisinde sanatçılar Lara Kamhi ve Eli Kasavi görsel dünyalarının keşistiği, ortak yarattıkları kurgu ve koreografi ile sinematik anlatımlarının deneyimlenerek fiziksel bir anlatıya dönüştüğü açık bir alan oluşturuyorlar.  

İlk Yönetmen Sergisi
PRIZMASPACE’in gelecek programı ise “PRIZMASPACE Film Screenings #1” adıyla, 2014 yılında Barcelona Film Festivali’nde “En İyi Sinematografi” ve IF Istanbul Bağımsız Film Festivali’nde “En İyi Kısa Film” ödüllerini almış olan Azra Deniz Okyay’ın “Little Black Fishes” isimli filminin yanı sıra belgesel ve video art çalışmalarının da yer alacağı yönetmen sergilerinin ilki gerçekleştirilecektir.

Residency
Güney Kore'li çağdaş sanatçı ve bağımsız yönetmen Sejin Kim ise PRIZMASPACE’in yıllık residency programıyla Ocak 2015 boyunca İstanbul’da olacak ve üretimleri Şubat 2015’ten itibaren PRIZMASPACE’te sergilenecek.

Kurucular
Lara Kamhi, İstanbul doğumlu, lisans eğitimini Sinema, Yüksek Lisansını da Medya Sanatları üzerine tamamladı. Projeksyon enstalasyonlarından oluşan çalışmalar gerçekleştiriyor, müzik video çalışmaları ve set tasarımcılığı yapıyor.
Eli Kasavi, İstanbul doğumlu, sinema eğitimini Londra’da tamamlayıp geçen sene Istanbul’a döndü. Kısa film, reklam, müzik video çalışmalarının yanı sıra ilk uzun metraj filmi üzerine çalışmaya devam ediyor.
prizmaspace.com
info@prizmaspace.com
Sıraselviler Cad. No:56 Beyoğlu, Istanbul, TURKEY